Jsme tvůrci nejmodernějších technologií a dodáváme chytrost Vašemu veřejnému
Osvětlení

SMART–LIGHT KIT
Byzance je akademický Startup z ČVUT,
jež se rozhodl vyvinout hyper-transparentní
a plně otevřenou technologii pro vzdálené řízení a správu nejen veřejného osvětlení.

Jediný modul osvětlení,
se kterým víte kolik stojí a co umí.

Náš modul
v osvětlení Schréder

Nedodáváme osvětlení, ale pouze chytrý modul jako rozšíření pro jakékoliv LED osvětlení. Nezáleží na Vašem dodavateli, ale záleží na tom, jak otevřenou a chytrou technologii chcete ve městě mít.

Získat ZDARMA na zkoušku

Výhody našeho modulu - a to není vše

1
ENERGETICKY ÚSPORNÉ
Díky dynamickému řízení spínání osvětlení nejen podle sluníčka, ale i podle pohybu lidí a aut lze dosáhnout energetických úspor.
2
DATOVĚ ÚSPORNÉ
Osvětlení se kromě sdíleného LTE umí připojit i na Wi-Fi radnice nebo školy a data si mezi sebou napříč celým městem předávat jako tichou poštu. A to hned na několika místech najednou. Žádné měsíční poplatky.
3
OVLADATELNÉ
Ovládejte a konfigurujte pouliční osvětlení na internetu. Vytvářejte speciální chování pro určité dny v roce, pro speciální případy i maximální prosvětlení při výjezdu vašich Dobrovolných hasičů.
4
INTEGROVANÉ
Napojením pouličního osvětlení na IZS nebo městské úklidové služby můžete získat větší bezpečnost a efektivitu života ve městě.
5
MĚŘÍCÍ
Osvětlení může měřit počet chodců, intenzitu vozidel v čase, kvalitu ovzduší, radon, prachové částice atd. a okamžitě tak informovat vybrané osoby.
6
NE / PORUCHOVÉ
Není otázkou, JESTLI dojde k poruše, ale KDY a KDE. Proto Vás systém vždy informuje kdy, kde a k čemu došlo. Opravy tak mohou být velmi rychlé a dobře plánovatelné.
7
ZDRAVÉ
Snížením intenzity světla dosáhnete nižšího světelného znečištění ve Vašem městě i okolí. To pomáhá nejen biorytmu lidského těla, ale i dalším živočichům.
8
S PASSPORTIZACÍ
Každé světlo lze zanést do mapy a sledovat v reálném čase jeho parametry. Od data poslední fyzické kontroly až po jeho dlouhodobou funkčnost.
9
TRANSPARENTNÍ
Byzance, díky vazbám na akademickou půdu, je jedinou firmou poskytující smart-city technologie s transparentní cenovou, servisní, pozáruční a marketingovou politikou.
10
OTEVŘENÉ
Bojujeme proti nevypověditelným kontraktům, korupci a uzamčení zákazníka (vendor-lock) otevřeným návrhem elektroniky i obsluhujícího softwaru včetně centrálního Cloud řešení.
11
HNED PŘIPRAVENÉ
Instalaci (zapojení) zvládne jakýkoliv elektrikář.  Konfiguraci a synchronizaci si osvětlení už vyřeší autonomně samo.  

Kdo jsme a s kým pracujeme?

Jsme expertní tým z ČVUT,
s nadnárodními zkušenostmi

Pracovali jsme pro nadnárodní korporace, ale jednoho dne jsme se rozhodli dát hlavy dohromady a vytvořit český produkt se světovými ambicemi. A chceme být leadrem na poli chytrých řešení.

Napište nám
Spolupracují s námi:
Dolní Břežany
Babice u Říčan
Říčany
Slaný
Milevsko
Nymburk

Nebaví nás na trhu potkávat nekalé praktiky

Jedna cena,
žádné další náklady.
Úspora 260%

Od nás nedostanete seznam 200 věcí, které jsou potřeba zaplatit.
Pouze cena za jeden kus modulu a to je vše, žádné další náklady. A pokud se budete v čemkoliv chtít "vrtat" nikdy Vám v ničem nebudeme bránit.

Zjistit cenu
 • Svítím jen když to je potřeba. Ušetřím až 86% energie
 • Měřím hluk
 • Měřím Prachové částice
 • Měřím počet projetých aut
 • Měřím počet cyklistů i pohyb lidí podle denní doby v parku
 • Měřím Radon, CO2 a další plyny
 • Mám transparentní a zdokumentované konektory
 • Mám transparentní a veřejně přístupný kód
 • Jsem svolná a připravena sloužit čidlům třetích stran
 • Umím se připojit na Wi-Fi třeba školy v ulici a šetřit za data
 • Umím jednou za měsíc vytvořit Excel Tabulku a poslat jí starostovi. Je to takovej dobrák, ale složité Bussiness Inteligence systémy postavené nad nerelačními databázemi v clustru s Load Balancery mu nic neříkají....
 • Jsem tu ale i pro Hyper-Geeky co mají obsesivní potřebu programovat a integrovat všechno se vším
 • Bojuji proti uzamčení zákazníka svojí transparentností
 • Moje instalaci zvládne šikovný kutil. A konfiguraci a spárování si už zařídím sama
 • Vznikla jsem na ČVUT a mám svůj kodex slušného chování :)

chytré osvětlení
na zkoušku zdarma

V rámci strategie EU programu Horizont 2020 a projektu Integrovaného regionálního operačního rozvoje 2014-2020 je Byzance připravena bezúplatně zapůjčit a realizovat pilotní projekt digitalizace veřejného osvětlení v obcích.

Každá obec do 15.000 obyvatel, má nárok využít programu Pilot-2020 k digitalizaci svého veřejného osvětlení. Pilot spočívá v instalaci 5 kontrolních jednotek do již používaných lamp (v případě LED), nebo dočasnou výměnu celých 5 výložníku včetně řídící elektroniky. Pilot-2020 je ideální možnost pro obce bez rizika, bez výběrového řízení, byrokracie a složité komunikace zkusit poprvé využívat technologie pro chytrá města. 

Výstupem bude nejen reálné naměření úspor, ale i podklady a dokumentace pro možné výběrové řízení a žádost o dotační podporu. Obcím se dramaticky sníží byrokratická zátěž a díky reálným podkladům z pilotu si zvýší šance na získání dotací z fondů EU a MPO.

* Podmínka pilotu je složení vratné kauce 25.000 Kč, pro případ zničení nebo nenavrácení ze strany obce.

Napište a získejte zkušební provoz zdarma

Zpráva
SMART–LIGHT KIT

Postaveno na Byzance.

Moderní IoT platforma s vlastním hardware.

Byzance kombinuje ty nejlepší dostupné technologie a snadnost při ovládání a tvorbě IoT aplikací. Díky zaměření na maximální jednoduchost integrace a co nejširší kompatibilitu stavíme plný ekosystém, který dokáže sdílet  informace o projíždějící sanitce a nastavit světelný koridor směrem k nemocnici.

Naše otevřené API umožňuje zapojení dalších vývojářů, napojení na další informační a IoT systémy.
Více informací o Byzance