Potřebujete Byzance SMART-KIT prospekt na papíře? Stáhněte si PDF
Stáhnout PDF

Jsme sub-dodavatel technologií,
dodáváme chytrost Vašemu
Osvětlení

SMART–LIGHT KIT
Byzance je akademický Startup z ČVUT, jež se rozhodl vyvinout hyper-transparentní
a plně otevřenou technologii pro vzdálené řízení a správu nejen veřejného osvětlení.

Nezáleží na tom, jaké osvětlení { typ - model - druh } používáte

Záleží, jestli chcete aby bylo:

1. ENERGETICKY
    ÚSPORNÉ
Díky dynamickému řízení spínání osvětlení nejen podle sluníčka, ale i podle pohybu lidí a aut lze dosáhnout energetických úspor.
2. DATOVĚ ÚSPORNÉ
Osvětlení se kromě sdíleného LTE umí připojit i na Wi-Fi radnice nebo školy a data si mezi sebou napříč celým městem předávat jako tichou poštu. A to hned na několika místech najednou.
3. OVLADATELNÉ
Ovládejte a konfigurujte pouliční osvětlení mobilní aplikací nebo na internetu. Vytvářejte speciální chování pro určité dny v roce, pro speciální případy.
4. INTEGROVANÉ
Napojením pouličního osvětlení na IZS nebo městské úklidové služby můžete získat větší bezpečnost a efektivitu života ve městě.
5. MĚŘÍCÍ
Osvětlení může měřit počet chodců, intenzitu vozidel v čase, kvalitu ovzduší, radon, prachové částice atd. a okamžitě tak informovat vybrané osoby.
6. NE / PORUCHOVÉ
Není otázkou, JESTLI dojde k poruše, ale KDY a KDE. Proto vás systém vždy informuje kdy, kde a k čemu došlo. Opravy tak mohou být velmi rychlé a dobře plánovatelné.
7. ZDRAVÉ
Snížením intenzity světla dosáhnete nižšího světelného znečištění ve Vašem městě i okolí. To pomáhá nejen ptákům, ale i biorytmu lidského těla.
8. S PASSPORTIZACÍ
Každé světlo lze zanést do mapy a sledovat v reálném čase jeho parametry. Od data poslední fyzické kontroly až po jeho dlouhodobou funkčnost.
9. TRANSPARENTNÍ
Byzance, díky vazbám na akademickou půdu, je jedinou firmou poskytující smart-city technologie s transparentní cenovou, servisní, pozáruční a marketingovou politikou.
10. OTEVŘENÉ
Bojujeme proti nevypověditelným kontraktům, korupci a uzamčení zákazníka (vendor-lock) otevřeným návrhem elektroniky i obsluhujícího softwaru včetně centrálního Cloud řešení.
11. RYCHLÁ INSTALACE
Instalaci (zapojení) zvládne jakýkoliv elektrikář.  K konfiguraci a synchronizaci si osvětlení už vyřeší autonomně samo.  
Kompletní výpis možných funkcionalit:
Funkce pro osvětlení: Automatické ovládání jasu, manuální ovládání jasu, dynamické ovládání jasu podle situace, denní doby nebo městských aktivit.
Environmentální funkce: Měření koncentrace poletavého prachu, měření koncentrace plynů v okolí, měření hluku v okolí, měření teploty.
Analytické funkce: Měření pohybu obyvatel či projetých automobilů.
Technologické funkce: Pokrytí okolí Wi-Fi signálem, světelný alarm při aktivaci bezpečnostního scénáře.
- Svítím jen když to je potřeba. Ušetřím až 86% energie
- Měřím hluk
- Měřím Prachové částice
- Měřím počet projetých aut
- Měřím počet cyklistů i pohyb lidí podle denní doby v parku
- Měřím Radon, CO2 a další plyny
- Mám transparentní a zdokumentované konektory
- Mám transparentní a veřejně přístupný kód
- Jsem svolná a připravena sloužit čidlům třetích stran
- Umím se připojit na Wi-Fi třeba školy v ulici a šetřit za data
- Umím jednou za měsíc vytvořit Excel Tabulku a poslat jí starostovi. Je to takovej dobrák, ale složité Bussiness Inteligence systémy postavené nad nerelačními databázemi v clustru s Load Balancery mu nic neříkají....
- Jsem tu ale i pro Hyper-Geeky co mají obsesivní potřebu programovat a integrovat všechno se vším
- Bojuji proti uzamčení zákazníka svojí transparentností
- Moje instalaci zvládne šikovný kutil. A konfiguraci a spárování si už zařídím sama
- Vznikla jsem na ČVUT a mám svůj kodex slušného chování :)

PILOT chytrého osvětlení zdarma

V rámci strategie EU programu Horizont 2020 a projektu Integrovaného regionálního operačního rozvoje 2014-2020 je Byzance připravena bezúplatně zapůjčit a realizovat pilotní projekt digitalizace veřejného osvětlení v obcích.

Každá obec do 50.000 obyvatel, má nárok využít programu Pilot-2020 k digitalizaci svého veřejného osvětlení. Pilot spočívá v instalaci 5 kontrolních jednotek do již používaných lamp (v případě LED), nebo dočasnou výměnu celých 5 výložníku včetně řídící elektroniky. Pilot-2020 je ideální možnost pro obce bez rizika, bez výběrového řízení, byrokracie a složité komunikace zkusit poprvé využívat technologie pro chytrá města. 

Výstupem bude nejen reálné naměření úspor, ale i podklady a dokumentace pro možné výběrové řízení a žádost o dotační podporu. Obcím se dramaticky sníží byrokratická zátěž a díky reálným podkladům z pilotu si zvýší šance na získání dotací z fondů EU a MPO.

* Podmínka pilotu je složení vratné kauce 25.000 Kč, pro případ zničení
nebo nenavrácení ze strany obce.

Napište a získejte zkušební provoz zdarma

Zpráva

Věděli jste, že 76% času ve městech a až 86% na vesnicích 
svítí veřejné osvětlení i ve chvíli, kdy ho nikdo nepotřebuje?

Zchytření?

Kombinace stávajícího pouličního osvětlení
s naším rozšiřujícím modulem

Stávající lampa
+
Byzance SMART–LIGHT KIT
=
Chytrá lampa
+
Mapové podklady

Okamžitý efekt

Již dnes v noci si může rozpočet Vašeho města oddechnout
a Vaši občané se lépe vyspí.

Věděli jste, že pouliční osvětlení spotřebuje 20% celosvětově vyrobené elektřiny? 

Chování v noci - jeden z možných scénářů

Lampy snímají přítomnost lidí nebo rychle se pohybujících předmětů (automobil, cyklista). Při jejich detekci je lokálně zvýšen jas ve směru pohybu. Při prázdné ulici jsou lampy ztlumeny na definovanou úroveň, která šetří peníze Vašemu městu a také snižuje světelný smog.

Měsíční náklady... nevyhnutelné.. ale

Transparetní, dopředu známé a neuzamikající

Díky komplexnosti našeho řešení, filozofii a odpovědnosti k akademické půdě, kompletní digitalizací procesů a kontrole nad všemi částmi našeho systému se s námi může konkurence jen těžko srovnávat.
20Kč
100Kč
náklad / lampa / měsíc

K zamyšlení

Chytrá lampa ke svému životu potřebuje datovou infrastrukturu. Jak přenést data z a do lampy? Většina dodavatelů do poslední chvíle nepřizná, kolik to nakonec bude stát. První rok navíc není zárukou, jaká bude cenová politika za tři nebo pět let. Většina zákazníků jako jsou obce a města nemá přehled ve výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení a jsou často cíleně uváděni v omyl, takže to může nakonec být dlouhodobý a nepříjemný problém. Neudělejte chybu a neuzamykejte se v technologiích, ze kterých není úniku.

Byzance GSM nebo vaše lokální WIFI

Je zbytečné platit za datovou infrastrukturu, pokud už nějakou máte (např. Wi-Fi internet v budově radnice). Nejbližší lampa se k ní připojí a internet na nižší frekvenci šíří jako tichou poštu dál. Pokud je na druhé straně obce škola, máte dva body. Čím více bodů, tím robustnější síť je. Jako zálohu pro řízení osvětlení používáme vlastní GSM moduly. Každá 25 až 50 lampa je tímto dodatečným modulem vybavena. Primárně osvětlení používá data z Wi-Fi a pokud dojde k problému, přepnou se na redundantní zálohové GSM. Síť má i funkci autonomního uzdravení, kdy umí data přesměrovat jinou cestou. Pokud lampy nepřenesou žádná data přes GSM, neplatíte žádné poplatky ani paušál. Kdykoliv v budoucnu můžete vyměnit fyzické nebo elektronické sim karty (dle nabídky operátorů - od těch hlavních až po virtuální). Naše technologie nikdy nedovolí uzamčení a nemožnost svobodně zvolit datového providera.

LORA

LoRa je řešení pro bezdrátový přenos dat. Málo kdo to ví, ale LoRa byla vytvořena týmem, který odešel ze SigFoxu. Chtěli začít znovu, být více otevření a transparetní. Technologie LoRa je však často nevhodně a proti myšlenkám autorů využívána. Byla primárně navrhnuta pro malá a levná jednoúčelová zařízení vyžadující co nejnižší spotřebu, kde postačí malý jednosměrná datový tok. Cílem byl hardware shopný běžet na baterie i několik let. Oproti GSM spotřebuje až o dva řády méně energie na odeslání jedné informace. Mezi nevýhody patří nemožnost přenosu většího množství infomací a velmi omezená a komplikovaná obousměrná komunikace v reálném čase.

Problém LoRa řešení je jeho definitivnost. HW obsahuje čip schopný komunikovat pouze na LoRaWan síti a často je předprogramován, aby komunikoval pouze s jedním poskytovatelem sítě. V ČR je dominantní zatím jen jeden poskytovatel sítě. Je otázkou zda risknout desetiletý kontrakt, nebo budoucí zvíšení cen. Je nemožné přejít k jinému dodavateli nebo technologii. V případě změny poskytovatele datové infrastruktury je téměř jisté, že bude nutné komplětně vyměnit veškerou řídící elektorniku.

Cena se pohybuje průměrně 1Kč za 10 odeslaných zpráv.

SIG-FOX

Starší předchůdce LoRa. Vhodný pro energeticky nenáročná zařízení napájená na baterii. Problém řešení je jeho extrémní definitivnost. Technologie je silně proprietární s monopolem na hardware, certifikaci i přenos dat. Technologie je uzamčená a silně licenčně svázaná. Poskytovatel sítě Sigfox je v ČR SimpleCell, který má výhradní / výlučné právo k provozu v ČR. Kromě úplné náhrady neexistuje pro budoucnost jiná možnost.

Jak funguje MESH?

Je to jako tichá pošta... taková lepší tichá pošta...

Díky tomu není třeba stavět nové datové sítě nebo jiné kabelové rozvody. Dle zvolené modifikace jsou lampy individuálně nebo ve skupinách připojeny na server, odkud je můžete ovládat. Můžete mít server vlastní nebo využít námi připravené řešení, kde není třeba nic nastavovat. Vše je tak snadné, že na jejich správu nepotřebujete jediného IT technika.
SMART–LIGHT KIT

Postaveno na Byzance.

Moderní IoT platforma s vlastním hardware.

Byzance kombinuje ty nejlepší dostupné technologie a snadnost při ovládání a tvorbě IoT aplikací. Díky zaměření na maximální jednoduchost integrace a co nejširší kompatibilitu stavíme plný ekosystém, který dokáže sdílet  informace o projíždějící sanitce a nastavit světelný koridor směrem k nemocnici.

Naše otevřené API umožňuje zapojení dalších vývojářů, napojení na další informační a IoT systémy.
Více informací o Byzance

Stále máte otázky?

Zde jsou odpovědi na ty nejčastější:

Proč máme kupovat nové lampy, když ty současné svítí?
Přesně tak, proč? S našim řešením si nové lampy nekupujete. Co si kupujete je jednoduše řečeno malá krabička, která se do Vašich současných lamp namontuje. Tato krabička zajistí, že lampy budou chytré, budete je moci ovládat a šetřit peníze na jejich provoz.
Když budou lampy zhasnuté, musí se zvýšit kriminalita, nebo ne?
Nikoli, právě naopak. Lampy samy nezhasnou, pouze automaticky sníží svůj jas v momentě, kdy na ulici nikdo není. Jakmile lampy zaregistrují přítomnosti lidí anebo aut, opět se rozsvítí na plný výkon. Zároveň existuje záložní scénář v případě poruchy primárního i sekundárního komunikačního kanálu i úplnému kolapsu Self-Healing Mesh sítě. Lampy přejdou do režimu řízení pomocí astronomických hodin a fotobuňky, čímž zabrání nefungování osvětlení v noci.
Nerozumím slovům server a hardware, mohu i přesto Byzance StreetLight KIT používat?
Ano. Náš systém je navržen s ohledem na maximální jednoduchost a přívětivost směrem k uživateli. Technologie, které se starají o jeho zázračnou funkcionalitu jsou skryté a uživatel, pokud nemá zájem, je nemusí vůbec řešit. Na druhé straně, pokud máte zájem udělat si pro lampy vlastní programy nebo rozšířit způsob jejich chování, není nic snazšího, než oslovit vývojáře, který Vám s tímto pomůže.
Je Byzance StreetLight KIT kompatibilní také s výbojkovými světly?
Určitě ano. Výbojková svítidla sice ze své fyzikální podstaty není možné stmívat, ale máme program, kterým umíme vypnout každou druhou lampu a v při přítomnosti lidí či projíždějícího automobilu je umíme opět zapnout. Lampy jsou samozřejmě schopny měřit kvalitu ovzduší v okolí, nehledě na použitý typ svítidla.
Zůstane záruka?
Záleží na typu smlouvy, ale v 95% případů ANO. Pokud by záruka měla být smluvně zneplatněna uděláme s integrátorem osvětlení dohodu. Navíc instalaci může provést sám. Takže 100% zůstane záruka.
Zvládneme nainstalovat?
Určitě, není to žádná věda, jde jen o zapojení 5 kabelů. Tyto práce Vám jednoduše udělají Vaše Technické služby. V malých obcích to zvládne každý kutil. Pokud budete přesto potřebovat pomoci, rádi přijedeme.
Jaké zdroje podporujete?
Philips, LG, Meanwell a pokud máte jiný, není problém se na něj připravit.
Kam dostanu data?
Vaše data budou putovat skrze náš Cloud až do datového skladu, nezáleží, zda jej budete chtít od nás či máte vlastní server, vždy je dostaneme kam potřebujete. Nejpříjemnější je však pro malé obce ukládání do Excelu a pravidelné a automatizované zasílání na email. Velká výhoda je navíc propojení dat do Vašich mapových podkladů, odkud dokážete číst data z osvětlení a navíc je i ovládat.
Co je největší výhoda?
Výhod máme více. Jednoduchost, funkce, integrace, cena, a ještě k tomu žádný vendor-locking. 
Každý, kdo bude chtít Vaše město ještě více zchytřit, v nás bude mít oporu a pomůžeme mu.
Co když vypadne internet?
Nic se neděje. Osvětlení bude dál fungovat jako normálně a po připojení se data odešlou do internetu.
Dokážete nám přidat čidlo?
Ano, jsme vývojová laboratoř. Dokážeme Vám z osvětlení udělat co budete potřebovat.
Dodáme chytré řešení pro Vaše stávající osvětlení.
Udělám si to sám
Ideální situace. Předáme vám dokumentaci. Vývojové kity i programovací nástroje. Od SW úpravy až po Cloud to bude na vás.
Chci vše na klíč
Za běžných okolností vás odkážeme na jednoho z mnoha integrátorů. Pokud přesto budete chtít výlučně naší podporu, jsme připraveni.
Máme integrátora
Váš integrátor dostane technickou podporu, školení, testovací hardware i nástroje. Nebudeme narušovat důvěru mezi vámi a vaším dodavatelem.
individual
Úprava tištěného spoje na míru přesně dle potřeb. Vaše logo a technické podklady pro certifikaci nejsou problém.

Napište a získejte zkušební provoz zdarma

Zpráva