Potřebujete Byzance SMART-KIT prospekt na papíře? Stáhněte si PDF
Stáhnout PDF

Jsme sub-dodavatel technologií,
dodáváme chytrost Vašemu
Osvětlení

SMART–LIGHT KIT

Nezáleží na tom, jaké osvětlení { typ - model - druh } používáte

Záleží, jestli chcete aby bylo:

1. ENERGETICKY
    ÚSPORNÉ
Díky dynamickému řízení spínání osvětlení nejen podle sluníčka, ale i podle pohybu lidí a aut lze dosáhnout energetických úspor.
2. DATOVĚ ÚSPORNÉ
Osvětlení se kromě sdíleného LTE umí připojit i na Wi-Fi radnice nebo školy. A data si mezi sebou napříč celým městem předávat jako tichou poštu. A to hned na několika místech najednou.
3. OVLADATELNÉ
Ovládejte a konfigurujte pouliční osvětlení mobilní aplikací nebo na internetu. Vytvářejte speciální chování pro určité dny v roce pro speciální případy.
4. INTEGROVANÉ
Napojením pouličního osvětlení na IZS a nebo městské úklidové služby můžete získat větší bezpečnost a efektivitu života ve městě.
5. MĚŘÍCÍ
Osvětlení může měřit počet chodců, intenzitu vozidel v čase,  kvalitu ovzduší, radon, prachové částice a další a okamžitě tak informovat vybrané osoby.
6. NE / PORUCHOVÉ
Není to otázkou jestli dojde k poruše, ale kdy a kde. Proto vás systém vždy informuje kdy, kde a k čemu došlo. Proto mohou být opravy velmi rychlé a dobře plánovatelné.
7. ZDRAVÉ
Snížením intenzity světla dosáhnete nižšího světelného znečištění ve Vašem městě i okolí.
8. S PASSPORTIZACÍ
Každé světlo lze zanést do mapy a sledovat v reálném čase jeho parametry. Od data poslední fyzické kontroly až po funkčnost.
Kompletní výpis možných funkcionalit:
Funkce pro osvětlení: Automatické ovládání jasu, manuální ovládání jasu, měření koncentrace poletavého prachu. Environmentální funkce: měření koncentrace plynů v okolí, měření hluku v okolí, měření teploty. Analytické funkce: měření pohybu obyvatel, měření projetých automobilů. Technologické funkce: Pokrytí okolí Wi-Fi signálem, světelný alarm při aktivaci bezpečnostního scénáře.

Věděli jste, že 84% veřejného osvětlení svítí i ve chvíli kdy ho nikdo nepotřebuje?

Zchytření?

Kombinace stávajícího pouličního osvětlení
s naším rozšiřujícím modulem

Stávající lampa
+
Byzance SMART–LIGHT KIT
=
Chytrá lampa
+
Mapové podklady

Jak to funguje?

Lampy v ulici se vybaví elektronikou
a poté společně komunikují

Jsme si vědomi široké rozdílnosti pouličních osvětlení, jejich rozdílného věku, použité technologie, kombinace starých a nových technologií. Proto jsme vymysleli řešení, které se snadno integruje do jakéhokoliv osvětlení bez nutnosti výměny. Každá lampa v ulici se dovybaví elektronikou a poté spolu navzájem komunikují.
Díky tomu není třeba stavět nové datové sítě, nebo jiné kabelové rozvody. Dle zvolené modifikace jsou lampy individuálně a nebo ve skupinách připojeny na server, odkud je můžete - individuálně - ovládat. Můžete mít server vlastní a nebo využít námi připraveného řešení, kde není třeba nic nastavovat. Vše je tak snadné, že na jejich správu nepotřebujete jediného IT technika.

Okamžitý efekt

Již dnes v noci si může rozpočet Vašeho města oddechnout
a Vaši občané se lépe vyspí.

Věděli jste, že pouliční osvětlení spotřebuje 20% celosvětově vyrobené elektřiny? 

Chování v noci

Lampy snímají přítomnost lidí a nebo rychle se pohybujících předmětů (automobil). Při jejich detekci je lokálně zvýšen jas ve směru pohybu. Při prázdné ulici jsou lampy ztlumeny na definovanou úroveň, která šetří peníze Vašemu městu a také snižuje světelný smog.

Měsíční náklady?

S námi za hubičku

Díky komplexnosti našeho řešení a kompletní kontrole nad všemi částmi našeho systému se s námi může konkurence jen těžko srovnávat.
20Kč
100Kč
/ lampa / měsíc
SMART–LIGHT KIT

Postaveno na Byzance.

Moderní IoT platforma s vlastním hardware.

Byzance kombinuje ty nejlepší dostupné technologie a snadnost při ovládání a tvorbě IoT aplikací. Díky zaměření na maximální jednoduchost integrace a co nejširší kompatibilitu stavíme plný ekosystém, který dokáže sdílet například informace o projíždějící sanitce a nastavit světelný koridor směrem k nemocnici.

Naše otevřené API umožňuje zapojení dalších vývojářů, napojení na další informační a IoT systémy.
Více informací o Byzance

Stále máte otázky?

Zde jsou odpovědi na ty nejčastější:

Proč máme kupovat nové lampy, když ty současné svítí?
Přesně tak, proč? S naším řešením si nové lampy nekupujete. Co si kupujete je jednoduše řečeno malá krabička, která se do Vašich současných lamp namontuje. Tato krabička zajistí, že lampy budou chytré, budete je moci ovládat a šetřit peníze na jejich provoz.
Když budou lampy zhasnuté, musí se zvýšit kriminalita, nebo ne?
Nikoli, právě naopak. Lampy samy nezhasnou, pouze automaticky sníží svůj jas v momentě, kdy na ulici nikdo není. Ale jakmile lampy zaregistrují přítomnosti lidí a nebo aut, opět se rozsvítí na plný výkon.
Nerozumím slovům server a hardware, mohu i přesto Byzance StreetLight KIT používat?
Ano. Náš systém je navržen s ohledem na maximální jednoduchost a přívětivost směrem k uživateli. Technologie, které se starají o jeho zázračnou funkcionalitu jsou skryté a uživatel, pokud nemá zájem, je neumí vůbec řešit. Na druhé straně, pokud máte zájem udělat si pro lampy vlastní programy, nebo rozšířit způsob jejich chování, není nic snazšího, než oslovit vývojáře, který Vám s tímto pomůže.
Je Byzance StreetLight KIT kompatibilní také s výbojkovými světly?
Určitě ano. Výbojková svítidla sice ze své fyzikální podstaty není možné stmívat, ale máme program, když umíme vypnout každou druhou lampu a v při přítomnosti lidí či projíždějícího automobilu je umíme zapnout. Lampy jsou samozřejmě schopny měřit kvalitu ovzduší v okolí, nehledě na použitý typ svítidla.
Zůstane záruka?
Záleží na typu smlouvy, ale v 95% případů ANO. Pokud by záruka měla být smluvně zneplatněna uděláme s integrátorem osvětlení dohodu. Takže 100% zůstane záruka.
Zvládneme nainstalovat?
Určitě, není to žádná věda, jde jen o zapojení 5 kabelů. Tyto práce Vám jednoduše udělají Vaše Technické Služby.
Jaké zdroje podporujete?
Philips, LG, Meanwell a pokud máte jiný není problém se na něj připravit.
Kam dostanu data?
Vaše data budou putovat skrze náš Cloud až do datového skladu, nezáleží zda jej budete chtít od nás či máte vlastní server, vždy je dostaneme kam potřebujete. Velká výhoda je navíc propojení dat do Vašich mapových podkladů, odkud dokážete číst data z osvětlení a navíc jej i ovládat.
Co je největší výhoda?
Výhod máme více. Jednoduchost, funkce, integrace, cena a ještě k tomu žádný vendor-locking.
Každý kdo bude chtít Vaše město ještě více zchytřit v nás bude mít oporu a pomůžeme mu.
Co když vypadne internet?
Nic se neděje. Osvětlení bude dál fungovat jako normálně a po připojení se data odešlou do internetu.
Dokážete nám přidat čidlo?
Ano, jsme vývojová laboratoř. Dokážeme Vám z osvětlení udělat co budete potřebovat.
Dodáme Vám chytré řešení, pro Vaše stávající osvětlení.

Napište a získáte zkušební provoz zdarma

Zpráva